Producten Kenmerken

Uitzonderlijke sterkte en specifieke sterkte (kernvoordeel)
Het belangrijkste voordeel van TB6 ligt in het extreem hoge sterkteniveau. Na oplossingsbehandeling en veroudering is de treksterkte groter dan of gelijk aan 1170 MPa, de vloeigrens groter dan of gelijk aan 1100 MPa en kan onder bepaalde warmtebehandelingsomstandigheden boven de 1400 MPa uitkomen, waardoor het een van de sterkste commerciële titaniumlegeringen is. De specifieke sterkte (≈ 250 kN·m/kg) is veel groter dan die van Gr5 (TC4, ≈ 200 kN·m/kg), roestvrij staal en de meeste legeringen op nikkel-basis, wat aanzienlijke voordelen biedt op het gebied van lichtgewicht ontwerp. Dankzij de hoge hardbaarheid van de legering kan een uniforme sterkte- en taaiheidsverdeling worden gehandhaafd in componenten met grote dwarsdoorsneden (meer dan Φ150 mm), waardoor deze geschikt is voor de productie van grote structurele onderdelen met hoge sterkte.

Uitstekende breuktaaiheid en weerstand tegen vermoeidheid
TB6 behoudt een uitstekende breuktaaiheid (K_IC tot 40-60 MPa·√m) en superieure weerstand tegen vermoeiingsscheurvoortplanting, terwijl een extreem hoge sterkte wordt bereikt. De weerstand tegen spanningscorrosie (SCC) is beter dan die van de meeste titaniumlegeringen, wat een goede weerstand aantoont tegen vertraagde breuk in zout water, chloride en zure omgevingen. Deze eigenschap maakt het tot het voorkeursmateriaal voor landingsgestellen van vliegtuigen en structurele componenten met hoge spanning.

Uitstekende hardingscapaciteit en toepasbaarheid op grote dwarsdoorsneden
TB6 vertoont een uitzonderlijk superieur hardingsvermogen, waarbij een volledig geharde structuur en een uniforme verdeling van sterkte en taaiheid behouden blijven, zelfs op doorsneden van Φ150 mm. Deze eigenschap is veel beter dan Gr5 (TC4, met een verhardingsdoorsnede kleiner dan of gelijk aan Φ50 mm) en Gr9 (TA18), waardoor het een aanzienlijk voordeel biedt bij toepassingen zoals grote- bevestigingsmiddelen, veren met grote- diameter en zware structurele componenten.

Uitstekende warmwerk- en smeedeigenschappen
TB6 vertoont superieure smeedprestaties in het bètafasegebied, waardoor warme werkprocessen zoals smeden, warmwalsen en hete extrusie binnen een temperatuurbereik van 800-950 graden mogelijk zijn. De smeedvloeibaarheid is beter dan die van Gr5 (TC4), waardoor de productie van complex gevormde smeedstukken mogelijk is, de bewerkingstoeslagen worden verminderd en de productiekosten worden verlaagd. Na heet bewerken is een oplossingsbehandeling nodig om optimale koudverwerkingseigenschappen en uiteindelijke afstemming van de mechanische eigenschappen te bereiken.

Goede koudverwerkende eigenschappen
TB6 vertoont een uitstekende koudvervormbaarheid in de oplossing-behandelde (-gegloeide) toestand, waardoor verschillende koudbewerkingsbewerkingen mogelijk zijn, zoals koudtrekken, koudwalsen, koudbuigen en koudpersen. De koudverwerkende eigenschappen zijn superieur aan die van Gr5 (TC4), waardoor het geschikt is voor producten die koudvervormen vereisen, waaronder koud-kopbevestigingen, koud-getrokken precisiebuizen en koud-gewalste strips. De sterkte kan verder worden verbeterd door middel van een verouderingsbehandeling na koud werken.

Uitstekende corrosiebestendigheid
Zoals alle titaniumlegeringen vertoont TB6 uitstekende weerstand tegen uniforme corrosie en putcorrosie in zeewater, chlorideoplossingen, de meeste organische zuren en zwak reducerende zuren, en berust op een dichte, stabiele en zelfherstellende TiO₂-oxidefilm die zich spontaan op het oppervlak vormt. De corrosieweerstand is vergelijkbaar met die van Gr5 en presteert goed in zure olie- en gasomgevingen die H₂S en CO₂ bevatten.
Technische specificaties
Chemische samenstelling (ASTM B348 / ASTM F136 / GB/T 2965)
|
Element |
Standaardvereisten |
Opmerkingen |
|
Ti |
Resterende hoeveelheid (matrix) |
Matrixelementen, die een lichtgewicht matrix en uitstekende corrosieweerstand bieden |
|
V |
9.0 - 11.0% |
Bèta-stabiele elementen, die de sterkte en hardbaarheid aanzienlijk verbeteren |
|
Fe |
1.6 - 2.4% |
Bèta-stabiele elementen, die de sterkte en hardbaarheid vergroten en de smeedprestaties verbeteren |
|
Al |
2.6 - 3.4% |
Alfa-stabiele elementen, die de sterkte en thermische stabiliteit verbeteren |
|
O |
Minder dan of gelijk aan 0,13% |
Intercalatie-elementen hebben een aanzienlijke invloed op de balans tussen sterkte en plasticiteit |
|
C |
Minder dan of gelijk aan 0,05% |
Strenge controle; excessieve niveaus zullen de plasticiteit verminderen |
|
N |
Minder dan of gelijk aan 0,05% |
Als de spleetelementen te hoog zijn, zal dit de taaiheid verminderen |
|
H |
Minder dan of gelijk aan 0,015% |
Strikte controle op het waterstofgehalte om waterstofverbrossing te voorkomen |
|
Overige elementen (enkel) |
Minder dan of gelijk aan 0,10% |
- |
|
Overige elementen (totaal) |
Minder dan of gelijk aan 0,30% |
- |
Fysieke eigenschappen
|
Eigendom |
Waarde/bereik |
Testomstandigheden |
|
Dikte |
4,65 g/cm³ |
Kamertemperatuur (20 graden) |
|
Smeltpunt |
≈ 1620 graden |
- |
|
Thermische uitzettingscoëfficiënt (20-400 graden) |
9.2 × 10⁻⁶ /K |
- |
|
Elasticiteitsmodulus (Young's modulus) |
≈ 105 GPa |
Kamertemperatuur |
|
Thermische geleidbaarheid (20 graden) |
≈ 6.5 W/(m·K) |
- |
|
Weerstand |
≈ 1.80 μΩ·m |
- |
|
Poisson-ratio |
≈ 0.31 |
Kamertemperatuur |
|
Magnetisme |
Niet-magnetisch |
Alle titaniumlegeringen zijn niet-magnetische materialen |
Mechanische eigenschappen (typische waarden, ASTM B348 / GB/T 2965)
|
Prestatie |
Typische waarde voor de toestand van een vaste oplossing |
Typische waarden voor oplossing-behandelde en verouderde (STA) aandoening |
Implementatienormen |
|
Implementatienormen |
Groter dan of gelijk aan 795 MPa |
Groter dan of gelijk aan 1170 MPa |
ASTM B348 / GB/T 2965 |
|
Opbrengststerkte (0,2% offset) |
Groter dan of gelijk aan 760 MPa |
Groter dan of gelijk aan 1100 MPa |
ASTM B348 / GB/T 2965 |
|
Verlenging |
Groter dan of gelijk aan 15% |
Groter dan of gelijk aan 6% |
ASTM B348 / GB/T 2965 |
|
Vermindering van het dwars-doorsnedeoppervlak |
Groter dan of gelijk aan 35% |
Groter dan of gelijk aan 15% |
- |
|
Hardheid (Rockwell) |
≈ 26 HRC |
≈ 38 - 42 HRC |
- |
|
Impactsterkte (Charpy V-inkeping) |
30 - 50 J |
15 - 30 J |
- |
Opmerking: het sterkteniveau van TB6 is aanzienlijk hoger dan dat van Gr5 (TC4, groter dan of gelijk aan 895 MPa), waarbij de oplossing-behandelde en verouderde sterkte meer dan 1,3 maal die van Gr5 bereikt. Producten van medische-kwaliteit moeten voldoen aan de strenge samenstellings- en prestatie-eisen van ASTM F136. Specifieke eigenschappen kunnen worden aangepast volgens de door de klant-gespecificeerde warmtebehandelingsomstandigheden (oplossing-behandelde toestand, STA-toestand).
Corrosiebestendigheid (typische waarde)
|
Medium |
Concentratie |
Temperatuur |
Corrosiesnelheid (mm/jaar) |
Beoordeling |
|
Zeewater |
- |
Kamertemperatuur tot hoge temperatuur |
Genegeerd(<0,01) |
Uitstekend |
|
Sfeervolle omgeving |
- |
Kamertemperatuur |
Genegeerd |
Uitstekend |
|
Salpeterzuur (HNO₃) |
10-40% |
Kamertemperatuur |
<0.05 |
Uitstekend |
|
Zwavelzuur (H₂SO₄) |
Minder dan of gelijk aan 10% |
Kamertemperatuur |
<0.1 |
Goed |
|
Zoutzuur (HCl) |
Minder dan of gelijk aan 3% |
Kamertemperatuur |
<0.1 |
Goed |
|
Natriumhydroxide (NaOH) |
10-50% |
Kamertemperatuur |
<0.05 |
Uitstekend |
|
Organische zuren (zoals azijnzuur, citroenzuur, enz.) |
- |
Kamertemperatuur |
<0.1 |
Goed |
|
Waterstofsulfide/kooldioxide, olie- en gasmedia |
- |
Hoge temperatuur en hoge druk |
<0.1 |
Goed |
Opmerking: Titaniumlegeringen hebben een slechte corrosieweerstand in media zoals geconcentreerd zwavelzuur en fluorwaterstofzuur bij hoge- temperaturen. TB6 vertoont een goede weerstand tegen spanningscorrosie in olie- en gasomgevingen die H₂S en CO₂ bevatten. Geef voor een specifieke materiaalkeuze gedetailleerde bedrijfsomstandigheden op, en wij kunnen u helpen met een gerichte corrosiebeoordeling.
Prestaties bij hoge- temperaturen
TB6 behoudt een hoge sterkte bij gematigde temperaturen. Hieronder volgen typische referentiewaarden voor treksterkte als functie van de temperatuur (STA-conditie):
|
Temperatuur |
Treksterkte (MPa) |
Prestatiebehoudpercentage |
|
Kamertemperatuur (20 graden) |
Groter dan of gelijk aan 1170 |
100% |
|
200 graden |
≈ 1050 |
Groter dan of gelijk aan 90% |
|
300 graden |
≈ 950 |
Groter dan of gelijk aan 81% |
|
400 graden |
≈ 820 |
Groter dan of gelijk aan 70% |
|
500 graden |
≈ 650 |
Groter dan of gelijk aan 56% |
Thermische stabiliteit op lange- termijn:
TB6 is een metastabiele titaniumlegering van het -type, die een goede microstructurele stabiliteit vertoont tijdens langdurig gebruik- bij temperaturen lager dan of gelijk aan 300 graden. Langdurige blootstelling tussen 300-400 graden kan echter leiden tot -faseprecipitatie, waardoor verbrossing ontstaat. Het wordt aanbevolen om een grondige prestatieverificatie uit te voeren onder omstandigheden met hoge temperaturen.
Antioxidatieprestaties:
TB6 kan onder de 500 graden een beschermende oxidelaag vormen, waarbij de antioxidatieprestaties vergelijkbaar zijn met die van Gr5. Voor langdurig gebruik bij hogere temperaturen wordt het aanbrengen van een beschermende coating aanbevolen.
Verhardingscapaciteit en toepasbaarheid op grote dwarsdoorsneden-(kernvoordeel)
TB6 heeft een extreem uitstekende hardbaarheid. Hieronder volgen typische referentiewaarden voor de hardbaarheid:
|
Legering kwaliteit |
Volledig gedoofde sectie |
Toepasselijke scenario's |
|
TB6 (Gr22) |
Groter dan of gelijk aan Φ150 mm |
Grote- bevestigingsmiddelen, onderdelen van het landingsgestel, zware structurele onderdelen |
|
Bèta C (Gr19) |
Groter dan of gelijk aan Φ300 mm |
Ultra-groot formaat en-sterke componenten |
|
Gr5 (TC4) |
Kleiner dan of gelijk aan Φ50 mm |
Kleine en middelgrote- structurele componenten |
Opmerking: Dankzij de uitstekende hardbaarheid van TB6 kan het een uniforme verdeling van sterkte en taaiheid behouden in componenten met grote- secties, wat een aanzienlijk voordeel is dat het onderscheidt van + titaniumlegeringen (zoals Gr5).
Heetwerk- en smeedeigenschappen
TB6 vertoont uitstekende smeedprestaties in het -fasegebied. Hieronder volgen referentiewaarden voor typische warmwerkparameters:
|
Hete werkmethode |
Aanbevolen temperatuurbereik |
Opmerking |
|
Smeden (-regio smeden) |
950-1050 graden |
De optimale balans tussen sterkte en taaiheid kan worden bereikt |
|
Smeden (+ Zone smeden) |
800-950 graden |
Er kunnen fijn-korrelige microstructuren en betere ductiliteit worden verkregen |
|
Heet-walsen |
850-950 graden |
- |
|
Hete extrusie |
900-1000 graden |
- |
Warmtebehandelingsregime:
De warmtebehandeling van TB6 wordt voornamelijk gebruikt om de afstemming van microstructuur en prestaties te optimaliseren, met de volgende gemeenschappelijke specificaties:
1. Oplossingsbehandeling (voor het verkrijgen van optimale koudverwerkende prestaties en hardbaarheid):
Verwarm tot 760-790 graden, houd 0,5-1 uur vast en blus vervolgens met water of olie. Verkrijg een metastabiele microstructuur ter voorbereiding op de daaropvolgende verouderingsbehandeling.
2. Verouderingsbehandeling (voor het bereiken van maximale kracht):
Verwarm tot 480-580 graden, houd het 4-8 uur vast en laat het vervolgens aan de lucht afkoelen. Neerslag in de fijne fase, resulterend in een aanzienlijke toename van de sterkte (treksterkte groter dan of gelijk aan 1170 MPa).
3. Dubbel gloeien (voor het verbeteren van de breuktaaiheid):
Eerste fase: verwarmen tot 800-850 graden, daarna luchtkoelen;
Tweede fase: verwarmen tot 700-750 graden, daarna luchtkoelen.
Opmerking: De warmtebehandeling moet worden uitgevoerd onder vacuüm of bescherming met inert gas om verontreiniging van het oppervlak door oxidatie te voorkomen.
Koude werkprestaties
TB6 heeft goede koudverwerkende eigenschappen in opgeloste toestand. Hieronder volgen typische referentiewaarden voor koudverwerkende capaciteit:
|
Koude werkwijze |
Typische vervormingshoeveelheid (enkel exemplaar) |
Tussentijds gloeien |
Toepasselijke productformulieren |
|
Koudtrekken (buizen/staven) |
15-25% |
Grote vervormingen vereisen tussentijds uitgloeien |
Precisiebuizen en staven |
|
Koudwalsen (strook/blad) |
20-30% |
Grote vervormingen vereisen tussentijds uitgloeien |
Dunne platen, strips |
|
Koud buigen |
Goede vervormbaarheid |
Meestal niet nodig |
Buismaterialen, geprofileerde materialen |
|
Koud smeden |
Goede vervormbaarheid |
Grote vervormingen vereisen tussentijds uitgloeien |
Bevestigingsmiddelen, klinknagels |
Opmerking: TB6 heeft betere prestaties bij koud werken dan Gr5 (TC4), wat een belangrijk voordeel is als materiaal voor bevestigingsmiddelen voor koude- koppen. Na koudvervormen kan de sterkte door middel van een verouderingsbehandeling worden verhoogd tot meer dan 1170 MPa.
Toepasselijke media
1. Atmosferische omgeving: uitstekende corrosieweerstand, geen bescherming van de oppervlaktecoating nodig.
2. Zeewater- en chlorideoplossingen: goede weerstand tegen putcorrosie en spleetcorrosie.
3. Oxiderende zuren: zoals salpeterzuur (matige tot lage concentratie bij kamertemperatuur), uitstekende corrosieweerstand.
4. Zwakke reducerende zuren: zoals verdund zwavelzuur (minder dan of gelijk aan 10%), verdund zoutzuur (minder dan of gelijk aan 3%), kunnen bij kamertemperatuur worden weerstaan.
5. Organische zuren: azijnzuur, oxaalzuur, citroenzuur, enz.
6. Alkalische oplossingen: natriumhydroxide, kaliumhydroxide, enz. (goede corrosieweerstand bij kamertemperatuur).
7. H₂S/CO₂-houdende olie- en gasmedia: goede weerstand tegen spanningscorrosie.
8. Luchtvaartkerosine, hydraulische olie: goede compatibiliteit.
Let op: TB6 is niet bestand tegen sterk corrosieve media zoals fluorwaterstofzuur, heet geconcentreerd zwavelzuur en geconcentreerd zoutzuur.
TB6 (Ti-10V-2Fe-3Al / Gr22) is geschikt voor toepassingen die een combinatie van ultrahoge sterkte, lichtgewicht ontwerp en hoge taaiheid vereisen. Het wordt aanbevolen voor gebruik op de volgende gebieden:
Toepassingsgebieden
-
Lucht- en ruimtevaart (kerntoepassingsgebieden)
Onderdelen van landingsgestellen voor vliegtuigen (cilinders, zuigerstangen, torsiearmen), zeer sterke bevestigingsmiddelen (bouten, schroeven), structurele onderdelen van het casco, raketbehuizingen, structurele componenten van raketten, onderdelen van helikopterrotorsystemen. -
Medische en biomedische technologie
Orthopedische implantaten (heupstam, kniegewrichtscomponenten), chirurgische instrumenten (conform ASTM F136 / ISO 5832-3). -
Olie en gas
Gereedschappen voor boorgaten (boorpijpverbindingen, packers, veiligheidskleppen), voltooiingsapparatuur, apparatuur voor het hanteren van zure media (bestand tegen H₂S- en CO₂-corrosie), bevestigingsmiddelen voor offshore-platforms. -
Auto-industrie en hoogwaardige industriële sector
Hoogwaardige veren-, klepveren, ophangingsveren, motordrijfstangen, lichtgewicht aandrijfcomponenten, racebevestigingen. -
Maritieme techniek
Structurele onderdelen van diepzeeapparatuur, scheepsbevestigingen, zeewaterpompen en klepcomponenten. -
Sport- en consumentenproducten
Hoogwaardige fietsspaken, golfclubs, tennisracketframes, outdooruitrusting. -
Chemie en energie
Middelmatig-tot-corrosie-hoge temperaturen bestendige bevestigingsmiddelen, klepcomponenten (minder dan of gelijk aan 300 graden), bevestigingsmiddelen voor buizenbundels van warmtewisselaars.
Levering en maatwerk
Wij bieden flexibele en betrouwbare supply chain-oplossingen om ervoor te zorgen dat u TB6 (Ti-10V-2Fe-3Al / Gr22)-materialen ontvangt die perfect aansluiten bij uw projectvereisten.
|
Formulier |
![]() Blad/plaat
|
![]() Staaf/staaf
|
![]() Pijp / Buis
|
![]() Strip-/velrol
|
![]() Draad/walsdraad
|
|---|---|---|---|---|---|
|
Conventioneel bereik |
Dikte: 0.5 - 100 mm |
Diameter Φ6-500 mm |
Buitendiameter Φ10-300 mm |
Dikte: 0.1 - 3.0 mm |
Diameter Φ0,5-10 mm |
|
Aanpassingsvermogen |
Heet-gewalste platen, ultra-dunne platen (vanaf 0,1 mm), snijden op vaste-lengte, speciale oppervlaktebehandelingen (beitsen, zandstralen, polijsten) |
Gesmede staven, warm-gewalste staven, gepolijste staven, gevormde staven en verschillende warmte-behandelde omstandigheden (oplossing-behandelde toestand, STA-toestand) |
Naadloze buizen/gelaste buizen, precisiebuismaterialen, dikke-diameter-wandige buizen met een grote-diameter, buiseindbewerking (afschuining, vaste lengte), speciale lengtes |
Precisiestripmaterialen, stansrollen, gelamineerde blanking, niet-standaardbreedte, speciale beschermfolie |
Precisietekening, verendraad, lasdraad, speciale oppervlaktebehandeling |
Waarom voor ons kiezen? - Betrouwbare technische technologie. Betrouwbare levering.
Wij zijn niet alleen een leverancier, maar een vertrouwde materialenpartner voor u in China.

Verticaal geïntegreerde productie
Eigen faciliteit van 20.000 m² met 10+ geautomatiseerde lijnen (8,000+ ton/jaar). Het interne gereedschaps- en matrijzencentrum maakt snelle aanpassingen en effectieve kostenbeheersing mogelijk - zonder tussenkomst van tussenpersonen.

Strenge kwaliteitscontrole in elke fase
Volledige traceerbaarheid via belangrijke QC-controlepunten tijdens de productie. 100% conform ASTM/ASME-, EN- en GB-normen. Materiaaltestrapporten beschikbaar bij elke verzending.

Betrouwbare levering en exportverpakking
10+ jaar export naar Europa, Noord-Amerika, Zuidoost-Azië en het Midden-Oosten met waterdichte en-roestbescherming, gecombineerd met flexibele verzendopties, zorgt voor een veilige en- tijdige aankomst.

Monstervalidatie vóór massaproductie
We bieden gratis monsters voor kwaliteitsverificatie, zodat u pas na goedkeuring bulkbestellingen kunt plaatsen. Wij garanderen consistentie van monster tot massaproductie door nauwkeurige maatmetingen en transparante productie.
Veelgestelde vragen
Vraag: Wat zijn de belangrijkste voordelen van TB6?
Vraag: Wat is het verschil tussen TB6 en Gr5 (TC4)? Hoe te kiezen?
Vraag: Wat is het verschil tussen TB6 en Beta C (Gr19)? Hoe te kiezen?
Vraag: Wat is het verschil tussen TB6 en Gr9 (TA18)? Hoe te kiezen?
Vraag: Wat is de maximale bedrijfstemperatuur van TB6?
Vraag: Waarom is de hardbaarheid van TB6 superieur aan die van Gr5?
Vraag: Waarom heeft TB6 betere smeedprestaties dan andere titaniumlegeringen?
Vraag: Wat zijn de lasprestaties van TB6?
Vraag: Kan TB6 Gr5 vervangen?
Populaire tags: ti-10v-2fe-3al (tb6, gr22), China ti-10v-2fe-3al (tb6, gr22) fabrikanten, leveranciers, fabriek









